Ułatwienia dla firm wspierające rozwój przedsiębiorczości – Konstytucja Biznesu.

Prowadzenie własnego biznesu to praca 24 godziny na dobę. Wiemy, z jakimi przeciwnościami zmagają się przedsiębiorcy, dlatego zaproponowaliśmy szereg ułatwień odpowiadających na ich potrzeby. W pakietach ustaw, takich jak Konstytucja Biznesu, 100 zmian dla firm czy Przyjazne prawo, wprowadziliśmy już setki zmian i ułatwień korzystnych dla biznesu, szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw.

  • Z dobrowolnej ulgi na start, przewidzianej w Konstytucji Biznesu, korzysta ok. 74 proc. uprawnionych do niej przedsiębiorców. Ulga na start w ciągu 10 lat przyniesie przedsiębiorcom ok. 8 mld zł oszczędności.
  • Ustawa o zarządzie sukcesyjnym zabezpiecza przyszłość firm, szczególnie rodzinnych.
  • Dzięki wprowadzonym nowoczesnym rozwiązaniom wiele spraw urzędowych można obecnie załatwić sms-em, telefonem lub e-mailem.
  • Skróciliśmy z 50 do 10 lat okres obowiązkowego przechowywania akt pracowniczych i umożliwiliśmy ich elektronizację. Pozwoli to zaoszczędzić przedsiębiorcom 1,3 mld zł w ciągu 10 lat.
  • Interesów przedsiębiorców chroni Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, który poza siedzibą w Warszawie, ma także biura terenowe w innych miastach Polski.

Konstytucja Biznesu, 100 zmian dla firm, Pakiet Przyjazne Prawo, Pakiet MŚP, Mały ZUS, Polska Strefa Inwestycji oraz wiele innych znaczących rozwiązań odpowiadają oczekiwaniom polskich przedsiębiorców. To m.in. dzięki nim więcej Polaków zakłada własne firmy, a nasze przedsiębiorstwa więcej inwestują na świecie.

Zapoznaj się z konkretnymi propozycjami rządu, przygotowanymi z myślą o Rozwoju: