Rodzina to fundament, na którym wznosi się całe państwo. Dlatego to wspieraniu rodzin nadaliśmy priorytetowe znaczenie i w kwietniu 2016 r. uruchomiliśmy Program “Rodzina 500+”. Program znacznie poprawił sytuację polskich rodzin, dał im bezpieczeństwo i perspektywę rozwoju. Obniżyliśmy poziom ubóstwa wśród dzieci do najniższego poziomu w historii Polski. Dzięki naszym działaniom Polacy częściej decydują się na posiadanie dzieci.

Co się zmieniło w rozszerzonym programie Rodzina 500+?

To młode pokolenia będą budować Polskę. Dlatego wyrównywanie szans i inwestycja w przyszłość najmłodszych obywateli to nasz obowiązek. Wspieramy rodziny programem „Dobry Start”, to dzięki niemu przed rozpoczęciem roku szkolnego każda rodzina otrzymuje 300 zł na każde uczące się w szkole dziecko poniżej 20. roku życia lub do 24. roku życia w przypadku niepełnosprawnych.

Wychowanie kolejnych pokoleń to jedno z najcenniejszych, a zarazem najtrudniejszych zadań. Doceniamy wysiłek osób, które odłożyły na bok swoje zawodowe marzenia, żeby poświęcić się rodzinie i wychowaniu czwórki bądź więcej dzieci. Dlatego zagwarantowaliśmy im świadczenie emerytalne.

 

Zapoznaj się z konkretnymi propozycjami rządu, przygotowanymi z myślą o Rodzinie: