Dzięki sprawnemu zarządzaniu państwem i realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju udało się przyspieszyć tempo wzrostu gospodarczego. W 2018 r. PKB wyniósł rekordowe 5,1 proc., co oznacza, że nasza gospodarka rosła najszybciej od 2007 r. Nie tylko prześcigamy swoje dotychczasowe osiągnięcia, ale też wyprzedzamy większość krajów Unii Europejskiej.

Prowadzenie własnego biznesu to praca 24 godziny na dobę. Wiemy, z jakimi przeciwnościami zmagają się przedsiębiorcy, dlatego zaproponowaliśmy szereg ułatwień odpowiadających na ich potrzeby. W pakietach ustaw, takich jak Konstytucja Biznesu, 100 zmian dla firm czy Przyjazne prawo, wprowadziliśmy już setki zmian i ułatwień korzystnych dla biznesu, szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw.

Nowoczesne technologie cyfrowe decydują o innowacyjności i konkurencyjności gospodarki. Mają one jednak nie tylko wpływ na wielkie procesy ekonomiczne, pozwalają również po prostu ułatwić życie. Teraz zamiast mocować się z biurokracją, możesz wygodnie załatwić sprawy urzędowe. Upraszczamy procesy administracyjne i upowszechniamy płatności bezgotówkowe. To przyczynia się do zwiększenia wpływów podatkowych i zmniejszenia szarej strefy.

Zapoznaj się z konkretnymi propozycjami rządu, przygotowanymi z myślą o Rozwoju: